AAC sh.p.k

Shoqėria A.A.C (Albanian Art Of Construction) sh.p.k u krijua ne 08.Mars.2007, me Vendim Gjykate Tiranė Nr. 37687.

Objekt I veprimtarisė sė shoqerisė ėshtė: Ndėrtime civile, industriale, punime asfaltim rrugėsh, kanalizime, punime tė veēanta, impiante, teknologji dhe montim, restaurime, tregėtim me pakicė e shumicė, import-eksport I materialeve tė ndėrtimit, makineri tė ndryshme, pajisje, agjensi immobiliare, udhėtimi, shėrbime etj.

Shoqėria ka filluar aktivitetin e saj me ndėrtimin e apartamenteve te banimit dhe njėsive tė shėrbimit, ndėrkohė qė vazhdon aktivitetin e saj me njė rritje tė vazhdueshme sasiore e cilėsore. Nė projektimin e godinave dhe realizimin e projekteve Shoqėria bashkpunon me Studio Projektuese nė Shqipėri dhe jashtė saj.

Pas vitit 2009 shoqėria ka zgjeruar aktivitetin e saj nė prodhim dhe shitjen e materialeve tė infrastrukturės rrugore: (asfalto-betone, betone, materiale inerte) duke realizuar arritje tė rėndėsishme.

Nė vitin 2011 shoqėria zgjeroi mė tej aktivitetin e saj nė Tregun Immobiliare ose Pasurive tė Paluajtshme me rastet: (e ndėrmjetesimit nė shitje-blerje-qera-investime-menaxhim-vlerėsim tė pronave / Pasurive tė Paluajtshme etj.) duke hapur kėshtu Agjensine AAC Immobiliare.